O nas

Program Aktywne Miasteczko Śląskie dedykowany jest mieszkańcom Miasteczka i okolic. Ma na celu propagowanie rekreacji, kultury oraz sportu, integracji nie tylko wśród młodzieży, ale również osób starszych i dzieci również niepełnosprawnych. Jest dobrą alternatywą na spędzenie czasu wolnego i pozalekcyjnego, motywuje do podejmowania codziennej aktywności fizycznej oraz pokazuje i daje możliwość skorzystania z nowych, często przez niektóre osoby nieznanych form ruchu oraz innych aktywności rekreacyjno-kulturalnych. Jest dobrym sposobem na przełamywanie indywidualnych granic, a także kształtowanie charakteru sportowego oraz niwelowanie wykluczenia społecznego poprzez udział w organizowanych zajęciach.

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest wcześniejsze zgłoszenie się w Punkcie Informacji o Programie AMŚ znajdującym się w Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej 1, którego możemy dokonać osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 32/3922370  .W przypadku niepełnoletnich potrzebna jest pisemna zgoda opiekuna prawnego na udział i samodzielny powrót do domu, bądź jego obecność na zajęciach. Opiekun osoby nieletniej jest zobowiązany do przedstawienia organizatorowi podpisanej zgody o braku przeciwwskazań do uprawianej dyscypliny, na którą zgłasza swojego podopiecznego oraz zgody RODO. Każdy uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz zapoznania się i podporządkowania instrukcjom panującym na poszczególnych treningach. Uczestnik zapisując się na zajęcia potwierdza zapoznanie się z regulaminem, akceptację zasad zawartych w programie.

Mamy nadzieję że Program Aktywne Miasteczko wprowadzony w 2020 roku spełni oczekiwania uczestników – mieszkańców Miasteczka, organizatorów oraz władz miasta. Da możliwość mieszkańcom skorzystania z różnych form aktywności fizycznej, wypróbowania nowych, nieznanych dyscyplin i przełamania własnych słabości. Zorganizowane zajęcia, obecność prowadzącego, znajomych i przyjaciół z różnych grup społecznych o tych samych zainteresowaniach napędzają uczestników do systematycznej i wytrwałej pracy nad własnym zdrowiem i sprawnością psychofizyczną.

Dostosowanie zajęć do predyspozycji uczestników jest dobrym rozwiązaniem, aby każdy mieszkaniec mógł wziąć udział w zajęciach w ramach programu Aktywne Miasteczko Śląskie, w takiej formie, która najbardziej odpowiada indywidualnym zainteresowaniom i potrzebom. Wielkim plusem programu Aktywne Miasteczko Śląskie jest jego dostępność oraz możliwość bezpłatnego udziału. Mamy nadzieję, iż uczestnicy będą zadowoleni z obecnego w ich mieście programu. Myślimy, że jest to dobry sposób na rozpoczęcie swojej przygody ze sportem, poznanie nowych ludzi i przyjemne spędzenie czasu wolnego. Program Aktywne Miasteczko Śląskie jest przedsięwzięciem, w którym mogą uczestniczyć wszyscy mieszkańcy – przedszkolaki, młodzież szkolna, dorośli i seniorzy. Każdy znajdzie coś dla siebie.

  Znajdź nas

  Adres
  ul. Sportowa 1
  Miasteczko Śląskie, 42-610

  Godziny
  Poniedziałek—piątek: 17:00–19:00
  Sobota : 14:00–16:00

  kalendarz

  październik 2022
  P W Ś C P S N
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31